Všetkým hráčom Tipérskej ligy oznamujeme neprijemnú správu o pozastavení Tipérskej ligy.

Ako tipovať a vyhrávať

Prinášame vám zaujímavý rozhovor s dlhoročným tipérom, ktorý sa drží svojej stratégie a aj preto je tak úspešný.

Je lepšie vsádzať nízke alebo vysoké kurzy? Skôr futbal, hokej alebo tenis? Radšej LIVE stávky, alebo predzápasové stávky? Mám sám premýšľať, na čo staviť alebo radšej niečo skopírovať? Záleží na niečom z toho vôbec? Odpoveď je prostá: na ničom z toho nezáleží. Kľúčovým faktorom pre udržanie dlhodobej úspešnosti je tipovať kurzy, ktoré majú hodnotu!

Ako spoznať kurz, ktorý má hodnotu?

Vždy hrám za čo najvýhodnejši kurzy na stávkovom trhu. Treba porovnávať kurzy, ktoré vypisujú najväčšie stávkové burzy ako Betfair, alebo najlepšie stávkové kancelárie s vysokou hladinou kurzov Bet365, , Tipsport či DOXXbet.

Vezmem to na príklade zápasu Federer – Djokovič. Na Federera je kurz 1,95, Tipsport (a rovnako tak všetky ďalšie stávkovky) zarába tým, že má na kurzoch nejakú maržu. V tomto príklade predpokladajme, že marža na tomto kurze bola 2,5 % a tak spravodlivý (tzv. fair kurz) bol podľa príslušného bookmakera 2,00.

Takýto spravodlivý kurz zodpovedá rovnakému kurzu, ako keď si idete hodiť mincou a tipujete, či to bude panna, alebo orol.

Ako si možno pamätáte zo školy, tak pravdepodobnosť, že padne orol, je 50 %, že padne panna, tiež 50 %. Takže keby sa rovnaký zápas opakoval stokrát, tak pokiaľ štatistika platí a bookmaker to odhadol správne, tak v 50-tich zápasoch by vyhral Federer a v 50-tich prípadoch Djokovič.

No a teraz prichádza tá kľúčová otázka, „na čo som to mal teda staviť?" Závisí to od toho, ako ste pri predmetnom zápase pravdepodobnosť videli Vy (buď vám to niekto poradil, alebo ste si to odhadli sami).

Ak ste pravdepodobnosť, že vyhrá Federer, videli napríklad na 60 %, malo zmysel staviť na neho. Z tých našich sto hypotetických zápasov by totiž vyšlo hneď 60 (namiesto len 50), a keby ste na každý zápas zo 100 vsadili 4,00 € a dali ho ako sólovku, tak Vám ich vyjde 60. Na každom trafenom zarobíte 4,00 € x 1,95 = 7,80 €, a pretože ich je trafených 60, celkovo na tom budete 60×7,80 € = 468,00 €. Na začiatku ste ale vložili iba 100×4,00 € = 400,00 €, ste teda 68,00 € v zisku.

Ak ste sa ale stotožnili s bookmakerom, že pravdepodobnosť je 50 %, potom nemalo zmysel staviť nič. Pretože kurz zodpovedal realite, a ak by ste stavili na domáceho, vyšlo by vám práve tých 50 zápasov ako v prípade panna a orol. Vaša bilancia by bola 50×7,80 € = 390,00 €, takže oproti pôvodnému vkladu by ste boli 10 € v mínuse. Ešte horšie by ste na tom boli, keby ste tú pravdepodobnosť na FedEx-a odhadli napríklad len na 40 %. V tomto prípade už má zmysel vsádzať na Djokoviča.

Ako spoznať kurz, ktorý má hodnotu?

A mám teda vsádzať nízke, alebo vysoké kurzy? Na tom nezáleží. Aj v kurze 1,30 môže byť hodnota. Ak viete, že kurz nemá byť 1,30, ale iba 1,25 (takže zo sto zápasov ich trafíte 80 ⇒ 1 / 1,25 = 0,8 × 100 zápasov = 80 zápasov), potom má zmysel vsádzať aj kurzy 1, 30. Jednoduchý výpočet ako vyššie: trafím 80 zápasov, na každom trafenom si odnesiem 4,00 € x 1,3 = 5,20 €, čo je dokopy 80 × 5,20 € = 416,00 € a teda 16 € do plusu. Vždy záleží, aký kurz vsádzate a aký kurz si myslíte, že je správny.

A čo keď vsádzam AKO - stávky?

Na akovkách opäť nezáleží. Ak skladáte ako stávky čiže len z kurzov, ktoré majú hodnotu, tak aj celá akovka má hodnotu a navyše sa tieto hodnoty kumulujú. Jediným orieškom je, či viete nájsť vždy viac zápasov, ktoré majú hodnotu. Rovnako to platí aj pre Kombinátor. Nezáleží na tom, či to je sólo alebo 20-zápasová akovka. Pokiaľ má všetkých 20 duelov hodnotu, tak z dlhodobého hľadiska budete úspešný tipér. Pokiaľ ale začínate, začal by som so sólovkami a menšími akovkami, alebo kombíkmi 2 z 3.

Ako sú na tom autori analýz?

Analýzy zápasov treba čítať pozorne a hlavne rozlišovať, aké informácie sú v nej spomenuté. Nie vždy je tutovka aj v reále tutovkou. Analýza má slúžiť len ako doplnok a určitá informácia čo si na jednotlivý zápas staviť. Prvoradý je vždy najvýhodnejši kurz na trhu a hlavne váš risk manažment.

POKRAČOVANIE O VLASTNOM RISK MANAŽMENTE A VKLADOCH NA JEDNOTLIVÉ TIKETY, CELKOVEJ STRATÉGIE AKO BYŤ ÚSPEŠNÝ VÁM PRINESIEME ONEDLHO V ĎALŠOM ČLÁNKU!

23/06/2015

Tipérska liga - Stávkovanie zadarmo

Registruj sa do našej Tipérskej ligy a hraj o €200.

Registrácia Prihlásenie

Odporúčané stávkové kancelárie

Kancelária Bonus Min. vklad
- - Info
2000€ 1€ Info
100€ 1€ Info

Novinky emailom